sobota, 27 kwietnia 2013

#21


Już nie zadaję pytań. Już nie szukam odpowiedzi. Już się nie gubię gdzieś we mgle. Pogodziłam się z porażkami, które umocniły mnie w wierze, że gdzieś tam, na końcu tej krętej drogi, po której się człapię resztkami sił, czeka na mnie spełnienie. Horyzontalny eden. Miejsce, w którym zerwę łańcuchy i uwolnię siebie. Uwolnię swoją zagubioną duszę. Pozbędę się pierwiastka zła z mojego zaśmieconego umysłu. Będę żyć. Pozwolę wiatru nieść mnie ponad wyżyny realizmu. Swoboda istnienia. Dzisiaj. Tutaj. Teraz. Widziałam strach w oczach. Widziałam łzy spływające po chudych policzkach. Ból, rozpacz, cierpienie. Żegnam. Macham na do widzenia. Właśnie rozsunęłam zasłony, by wpuścić promienie słoneczne do swojego pokoju. Za oknem jednak deszcz. Ulice mokną, a ja z uśmiechem na twarzy piszę list pożegnalny do Przeszłości. Kiedyś przyjaciel, dzisiaj wróg. Mam dosyć odwiecznej walki między tym co wiem, a tym co czuję. Biorę więc do ręki nóż i zabijam cierpienie. Unicestwiam to, co wyniszczało mnie od środka i wypalało dziurę w sercu. Wyciągam powoli każdy sztylet wbity w moje plecy. Patrzę na zabliźnione rany. Modlę się o jutro, o piękny zachód słońca, o wieczne szczęście u boku mężczyzny, który najpierw namieszał w moim życiu, a potem rozkochał w sobie, obiecując jednocześnie promienny uśmiech. Dotrzymał obietnicy. Teraz mogę spać spokojnie. Już mi nic nie grozi. Już jestem szczęśliwa. Już wyłączam pauzę i idę dalej. Dziękuję.

5 komentarzy:

 1. To co piszesz sprawia, że człowiek się na moment zatrzymuję, rozmyśla. Potrafisz pięknie dobrać słowa, a to już talent.

  +Informuję Cię, ponieważ widziałam, że obserwowałaś mojego bloga, o jego przeniesieniu na nowy adres:
  escape-to-my-dreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy słyszałaś, ale 1 lipca zniknie funkcja "obserwatorzy". Obserwujesz mojego bloga i jeśli dalej chciałabyś go obserwować to tutaj jest post z linkiem do mojego bloglovin, oraz linkiem do instrukcji jak założyć konto na bloglovin jeśli ty też nie chcesz stracić czytelników. ♥ http://littleworldnessy.blogspot.com/2013/05/bloglovin.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie piszesz :)
  Buziaki
  A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cool :)

  Would you like to follow eachother?
  Follow me and I will follow you back

  http://lemonchicbeautyfashion.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna notka. Pięknie dobierasz słowa, nie zmarnuj tego talentu! :)
  Pozdrawiam.

  + Zapraszam na nasze blogi :)

  "Każdy czasem potrzebuje rozpuścić myśli nie tylko w słowach."

  OdpowiedzUsuń

dziękuję ♥

na pewno się odwdzięczę ♥